Hakkımızda

Derhan Tekstil

1956 yılında dokuma kumaş üretmek amacıyla M.Lütfi Serbest tarafından kurulan Serbest Tekstil, 80’li yılların sonlarında yeni neslin yönetimi devralmasıyla, yükselen grafiğine kurumsallaşmayı da ekleyerek tekstil sektöründe taşıdığı bayrağı Derhan Tekstil’e devretmiştir.

Derhan Tekstil, Bursa’nın Barakfakih Sanayi Bölgesindeki 20.000m2 kapalı üretim alanına sahip modern fabrikasında bay ve bayan dış giyim üretiminde Türkiye’nin öncü firmalarındandır. İplik hazırlık, dokuma, boyahane ve apre departmanlarıyla entegre bir tesistir.

Derhan Tekstil; tekstil sektöründe öncelikli olarak tercih edilen pamuk, viskon, polyester, polyamid, tencel, keten ve modal elyaflarının zengin karışımlarıyla düz boya kendi tesislerinde dokunan yüksek kaliteli ve yenilikçi kumaş üretir.

Kumaş üretiminde gerek kalitesi gerekse ürün çeşitliliği ve yenilikçiliği ile yerel ve global pazarlarda konumunu perçinleyen Derhan Tekstil, özellikle Avrupa pazarındaki global giyim moda markaları için zengin koleksiyonu ile yılda 10milyon metre kumaş üretebilmektedir.

Derhan Tekstil yarım asrı aşkın tecrübesi ve bilginin ışığında en son teknoloji ürünü olan makine parkuru ve yeni teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli yenilenerek geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

Misyon

İnsan sağlığına ve çevreye duyarlı, güvenilir, müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli kumaş üreten bir marka olmak.

Vizyon

Yenilikçiliğimiz ve kalitemizle, dünya modasına yön veren markaların bir numaralı tercihi olmak.